Scandinavian Winner 2013 Silver Surfer of Beauty Wizards
Scandinavian Winner 2013 Silver Surfer of Beauty Wizards

Utställningsresultat

World Show 2015 SE*Blue Eagle´s Candice
World Show 2015 SE*Blue Eagle´s Candice
Scandinavian Winner 2013 Jada
Scandinavian Winner 2013 Jada

SE*Blue Eagle´s Candice
                             ds 22

       
Utställning Domare Klass Resultat
Speed Cat 150802/Stockholm Lindelöf Sirpa 12 EX 1
MellansvenskaKattklubben150905/Eskilstuna Lubrano Robert 12 EX 1, BIV-total, NOM
World Show 2015/Malmö Spijker Charles 12 EX 1, BIV-J/U, MCO ring 2:a, upp för NOM
       

 

GIC Silver Surfer of Beauty Wizards
                                         ds

       
Utställning Domare Klass Resultat
Stockholms kattklubb 130330/Sollentuna Gerardo Fraga y Guzman 12  EX 1, NOM (creamspecial), upp för NOM
Västerås kattklubb 130505/Västerås Riznar-Resetic Vesna 11 EX 1, BIV -total, upp för NOM
Billingebygdenskattklubb130518/Falköping Veland Anne 11 EX 1, NOM, NOM (Maine Coon-special)
Top Cat Clubb 130804/ Stockholm   Frithiof Jörgen 11 EX 1
Mellansvenska kattklubben130831/ Eskilstuna Nyman Pia 9 EX 1, CAC, BIV-total, NOM
Scandinavian Winner 2013
Östkatten 130914/ Norrköping
Alexey  Shchukin 9 EX 1, CAC
Dalälvskatten 130928/Borlänge  Romero Aliosha 9 CHAMPION
EX 1, CAC, BIV
Dalälvskatten 130929/Borlänge Björkander Lena 7 EX 1, CACIB
Nerikes Kattklubb 140216/Örebro Persson Annelie 7 EX 1, CACIB, BIV, NOM
Norak 140524/Norge Veikko Saarela 7 INTERNATIONAL CHAMPION
EX 1, CACIB, upp för NOM
Norak 140525/Norge Köhn Anne 5 EX 1, CAGCIB
Nerikes Kattklubb 140607/Örebro Henry Stéphane 5 EX 1, CAGCIB, BIV, NOM
Nerikes Kattklubb 140608/Örebro Jensen Hanna 5 EX 1, CAGCIB, upp för NOM
Värmlands Kattklubb140628/Forshaga Björkander Lena 5 EX 1, CAGCIB
Värmlands Kattklubb140629/Forshaga Saetre Raymond Alessandro 5 EX 1, CAGCIB, upp för NOM
Nerikes Kattklubb 150607/Örebro Köhn Anne 5 EX 1, CAGCIB, BIV, upp för NOM
Värmlands Kattklubb150627/Forshaga Memedov Zvezdan 5 EX 1, CAGCIB
Värmlands Kattklubb150628/Forshaga  Romero Aliosha 5 GRAND INTERNATIONAL CHAMPION
EX 1, CAGCIB

 

CH Relaxing Tigers Sharon
                                 fs

       
Utställning Domare Klass Resultat
Föreningen Ädelkatten131208/Västra Frölunda Persson Annelie 12 EX 1, upp för NOM
Nerikes Kattklubb 140215/Örebro Jensen Hanna 11 EX 1, upp för NOM
Nerikes Kattklubb 140216/Örebro Persson Annelie 11 EX 1, upp för NOM
Birkas Kattklubb 140419/Sollentuna Lubrano Robert 11 EX 1, upp för NOM
Nerikes Kattklubb 140607/Örebro Henry Stéphane 9 EX 1, CAC, NOM
Nerikes Kattklubb 140608/Örebro Jensen Hanna 9 EX 1, CAC, NOM
Värmlands Kattklubb140628/Forshaga Björkander Lena 9 CHAMPION
EX1, CAC, BIV, NOM
Värmlands Kattklubb140629/Forshaga Saetre Raymond Alessandro 7 EX 2
Speed Cat 150802/Stockholm Lindelöf Sirpa 7 EX 1, CACIB
Mellansvenska kattklubben150831/ Eskilstuna Lubrano Robert 7 EX 1, CACIB, upp för NOM
 

Dalia Virgen deAfrica*ES
                           f 09 22
       
Utställning Domare Klass Resultat
Värmlands Kattklubb130630/Forshaga Anne Köhn 12 Omreg till färggrupp 6
Top Cat Clubb 130804/Stockholm Alessandro Di Chio 12 EX 1, upp för NOM
Föreningen Ädelkatten131208/Västra Frölunda Hammarlund Åsa 11 EX 1, BIV
Nerikes Kattklubb 140215/Örebro Persson Annelie 9 EX 2
Nerikes Kattklubb 140216/Örebro Jensen Hanna 9 EX 2

 

NO*Grandccoon Jada
                             fs 22

       
Utställning Domare Klass Resultat
Mellansvenska Kattklubben 130831/Eskilstuna Nyman Pia 12 EX 1, upp för NOM
Scandinavian Winner 2013
Östkatten 130914/ Norrköping
Alexey  Shchukin 12 EX 1, BIV -total, upp för NOM
Dalälvskatten 130928/Borlänge  Romero Aliosha 11 EX 1
Dalälvskatten 130929/Borlänge Björkander Lena 11 EX 1
Speed Cat 150802/Stockholm Lindelöf Sirpa 9 EX 1, CAC,  BIV-V/J, NOM,
NOM i Maine Coon-specialen

 


Alwaro San Carlo
               d 09 22

       
Utställning Domare Klass Resultat
Nerikes Kattklubb 150207/Örebro Olsen Johansson Maud 11 EX 1

 

SE*Blue Eagle´s Nala
                    ns 22
 

       
Utställning Domare Klass Resultat
Nerikes Kattklubb 150207/Örebro Memadov Zvezdan 11          EX 1, BIV-total, upp för NOM
Nerikes Kattklubb 150208/Örebro Federico Sandon Cristiano 11 EX 1, BIV, upp för NOM
Västerås Kattklubb 150503/Västerås Westerlund Marie 9 EX 1, CAC, upp för NOM

 

SE*Blue Eagle´s Bella
                      g

 

       
Utställning Domare Klass Resultat
Nerikes Kattklubb 150207/Örebro Jensen Hanna 11 EX 1
Nerikes Kattklubb 150208/Örebro Federico Sandon Cristiano 11 EX 3
Västerås Kattklubb 150503/Västerås Saarela Veikko 9 EX 1, CAC
 

 

NO*Grandcoon Fangtasia
                  
  fs

 

 

       
Utställning Domare Klass Resultat
Nerikes Kattklubb 130202/Örebro Kudra Magdalena 11 EX 2
Nerikes Kattklubb 130203/Örebro  Romero Aliosha 11 EX 1, upp för  NOM
Stockholms Kattklubb130330/Sollentuna Gerardo Fraga y Guzman 11 EX 2